A némafilmes lett a legjobb film

2012. február 27. 8:12
A 84. Oscar-gáláról a The Artist – A némafilmes öt díjat vitt haza, köztük a legjobb film, rendezés és férfi főszereplő díját. A szinte minden második évben jelölt Meryl Streep lett a legjobb női főszereplő, aki így végre elnyerte harmadik Oscarját. A nagy vesztesnek jósolt Martin Scorsese A leleményes Hugója a technikai kategóriákban kapott öt elismerést, Woody Allen pedig a legjobb eredeti forgatókönyvért érdemelt egy kopaszt.

Túléltük: lezajlott a 84. Oscar-gála Los Angelesben. Az Amerikai Filmakadémia döntése értelmében A leleményes Hugo és a The Artist - A némafilmes 5, A Vaslady 2, minden további film pedig maximum egy díjat érdemelt. Íme a díjazottak:

Legjobb film:

 
The Artist - A némafilmes (rendező: Michel Hazanavicius)
Éjfélkor Párizsban (Midnight in Paris, rendező: Woody Allen)
Az élet fája (Tree of Life, rendező: Terrence Malick)
Hadak útján (War Horse, rendező: Steven Spielberg)
A leleményes Hugo (Hugo, rendező: Martin Scorsese)
Pénzcsináló (Moneyball, rendező: Bennett Miller)
A segítség (The Help, rendező: Tate Taylor)
Utódok (The Descendants, rendező: Alexander Payne)
Rém hangosan és irtó közel (Extremely Loud and Incredibly Close, rendező: Stephen Daldry)
 
Legjobb rendező:
 
Woody Allen (Éjfélkor Párizsban)
Michel Hazanavicius (The Artist - A némafilmes)
Terrence Malick (Az élet fája)
Alexander Payne (Utódok)
Martin Scorsese (A leleményes Hugo)
 
Legjobb férfi főszereplő:
 
Demián Bichir (A Better Life)
George Clooney (Utódok)
Jean Dujardin (The Artist - A némafilmes)
Gary Oldman (Suszter, szabó, baka, kém)
Brad Pitt (Pénzcsináló)
 
Legjobb női főszereplő:
 
Glenn Close (Albert Nobbs)
Viola Davis (A segítség)
Rooney Mara (A tetovált lány) 
Meryl Streep (A Vaslady)
Michelle Williams (Egy hét Marilynnel)
 
Legjobb férfi mellékszereplő:
 
Kenneth Branagh (Egy hét Marilynnel)
Jonah Hill (Pénzcsináló) 
Nick Nolte (Warrior)
Christopher Plummer (Kezdők)
Max von Sydow (Rém hangosan és irtó közel)
 
Legjobb női mellékszereplő:
 
Berenice Bejo (The Artist - A némafilmes)
Jessica Chastain (A segítség)
Melissa McCarthy (Koszorúslányok)
Janet McTeer (Albert Nobbs)
Octavia Spencer (A segítség)
 
Legjobb külföldi film:
 
Bullhead (Belgium)
Footnote (Izrael)
In Darkness (Lengyelország)
Nader és Simin - Egy elválás története (Irán)
Monsieur Lazhar (Kanada)
 
Legjobb eredeti forgatókönyv:
 
The Artist - A némafilmes
Éjfélkor Párizsban
Koszorúslányok
Margin Call
Nader és Simin - Egy elvállás története
 
Legjobb adaptált forgatókönyv:
 
A hatalom árnyékában
A leleményes Hugo
Pénzcsináló
Suszter, szabó, baka, kém
Utódok
 
Legjobb operatőr:
 
The Artist - A némafilmes (Guillaume Schiffman)
A tetovált lány (Jeff Cronenweth)
A leleményes Hugo (Robert Richardson)
Az élet fája (Emmanuel Lubezki)
Hadak útján (Janusz Kaminski)
 
Legjobb animációs film:
 
Chico and Rita
Csizmás, a kandúr
Egy macska kettős élete
Kung Fu Panda 2
Rango
 
Legjobb látványterv:
 
The Artist
Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2
A leleményes Hugo
Éjfélkor Párizsban
Hadak útján
 
Legjobb kosztüm:
 
Anonymous
The Artist
A leleményes Hugo
Jane Eyre
W. E.
 
Legjobb vágás:
 
The Artist
Utódok
A tetovált lány
A leleményes Hugo
Pénzcsináló
 
Legjobb smink:
 
Albert Nobbs
Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2
A Vaslady
 
Legjobb filmzene:
 
Tintin kalandjai (John Williams) 
The Artist (Ludovic Bource)
A leleményes Hugo (Howard Shore)
Suszter, szabó, baka, kém (Alberto Iglesias)
Hadak útján (John Williams)
 
Legjobb betétdal:
 
Man or Muppet a Muppets-ből
Real in Rio a Rió-ból
 
Legjobb hangvágás:
 
Drive
A tetovált lány
A leleményes Hugo
Transformers 3
Hadak útján
 
Legjobb hangkeverés:
 
A tetovált lány
A leleményes Hugo
Pénzcsináló
Transformers 3
Hadak útján
 
Legjobb vizuális trükk:
 
Harry Potter és a Halál Ereklyéi 2
A leleményes Hugo
Vasököl
A majmok bolygója: Lázadás
Transformers 3
 
Legjobb egész estés dokumentumfilm:
 
Hell and Back Again (Danfung Dennis és Mike Lerner)
If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front (Marshall Curry és Sam Cullman)
Paradise Lost 3: Purgatory (Charles Ferguson és Audrey Marrs)
Pina 3D (Wim Wenders és Gian-Piero Ringel)
Undefeated (TJ Martin, Dan Lindsay és Richard Middlemas)
 
Legjobb rövid dokumentumfilm:
 
The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement 
God Is the Bigger Elvis
Incident in New Baghdad 
Saving Face
The Tsunami and the Cherry Blossom
 
Legjobb animációs rövidfilm:
 
Dimanche/Sunday
The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
La Luna
A Morning Stroll
Wild Life
 
Legjobb élőszereplős rövidfilm:
 
Pentecost
Raju
The Shore
Time Freak
Tuba Atlantic

Összesen 1 komment

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Bejelentkezés


Ajánljuk még a témában